Blog - 10 Październik 2018

Aleksandra Dziedzic

Dziś rozpoczęła się budowa kanalizacji na ul. Henryka Sucharskiego. Cieszę się bardzo, że wreszcie została rozpoczęta realizacja tej inwestycji. Jednak pomimo moich licznych interwencji dotyczących konieczności budowy sieci kanalizacyjnej Prezydent dopiero przed samymi wyborami przypomniał sobie o potrzebach osób mieszkających na obrzeżach Krakowa.

Z informacji do jakich udało mi się dotrzeć wynika, iż sprzęt budowlany Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji od dwóch tygodni znajdował się na miejscu budowy, jednak brakowało pozwolenia na zajęcie pasa drogowego wydawanego przez #ZIKiT.

Czy to zbieg okoliczności, że termin zakończenia prac przypada na ostatni dzień kampanii wyborczej (19 października)? Problem braku kanalizacji dotyczy między innymi ulicy Potrzask, brak kanalizacji uniemożliwia tam budowę chodnika ( zapraszam do zapoznania się z moimi interpelacjami oraz odpowiedziami Prezydenta: http://aleksandradziedzic.pl/pl/interpelacje_31/budowy-chodnika-dla-pieszych-na-ul-potrzask,22 http://aleksandradziedzic.pl/pl/interpelacje_31/poprawy-bezpieczenstwa-na-ulpotrzask,41 ).

Panie Prezydencie jak długo będziemy jeszcze czekać na należyte rozwiązanie problemów mieszkańców peryferyjnych dzielnic Krakowa?